CPR05240R0JB14
Vishay Dale
Prodotto No:
CPR05240R0JB14
Produttore:
Vishay Dale
Descrizione:
RES 240 OHM 5W 5% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.060" L x 0.375" W (26.92mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package -
Resistance 240 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 5W