CPR055R400JB14
Vishay Dale
Prodotto No:
CPR055R400JB14
Descrizione:
RES 5.4 OHM 5W 5% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.060" L x 0.375" W (26.92mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5.4 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 5W