CPR0775R00KE10
Vishay Dale
Prodotto No:
CPR0775R00KE10
Descrizione:
RES 75 OHM 7W 10% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.398" L x 0.375" W (35.51mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 75 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 7W