CPR15560R0KE10
Vishay Dale
Prodotto No:
CPR15560R0KE10
Descrizione:
RES 560 OHM 15W 10% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.888" L x 0.500" W (47.96mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 560 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 15W