CQB100W-48S05
Cincon Electronics Co. LTD
Prodotto No:
CQB100W-48S05
Pacchetto:
Module
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 100W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Current - Output (Max) 20A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case Module
Efficiency 88%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series CQB100 (100W)
Power (Watts) 100 W