CQS48050-28-N
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
CQS48050-28-N
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 140W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.33" H (57.9mm x 36.8mm x 8.5mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 28A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CQS (160W)
Power (Watts) 140 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 92%