CR257872F
Meritek
Prodotto No:
CR257872F
Descrizione:
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/20W 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 78.7 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.05W, 1/20W