CR4110S-15
CR Magnetics Inc.
Prodotto No:
CR4110S-15
Produttore:
CR Magnetics Inc.
Descrizione:
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Response Time 250ms
For Measuring AC
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type DIN Rail, Panel
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 15A
Series CR4100
Accuracy ±0.5%
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Transformer w/Conditioning
Linearity -
Voltage - Supply 24V
Output Ratiometric, 0 V ~ 5 V
Mfr CR Magnetics Inc.
Frequency 20Hz ~ 5kHz