CR75-4R7MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CR75-4R7MC
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 3.1A 30 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series CR75
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 20.4MHz