CR75NP-8R2MC
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
CR75NP-8R2MC
Descrizione:
FIXED IND 8.2UH 2.5A 41.6MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 41.6mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz