CRCL06JBR15S01
Aillen
Prodotto No:
CRCL06JBR15S01
Produttore:
Aillen
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES 0.15 OHM 5% 1/3W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 150 mOhms
Series CL06
Power (Watts) 0.333W, 1/3W