CRCW040218K0JNEDC
Vishay Dale
Prodotto No:
CRCW040218K0JNEDC
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES 18K OHM 5% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 18 kOhms
Series CRCW-C
Power (Watts) 0.063W, 1/16W