CRCW04021K02FKTD
Vishay Dale
Prodotto No:
CRCW04021K02FKTD
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.02 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.063W, 1/16W