CRCW04024K53DHEDP
Vishay Dale
Prodotto No:
CRCW04024K53DHEDP
Descrizione:
RES SMD 4.53KOHM 0.5% 1/16W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.53 kOhms
Series CRCW-P
Power (Watts) 0.063W, 1/16W