CRCW08052M70JNTC
Vishay Dale
Prodotto No:
CRCW08052M70JNTC
Descrizione:
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/8W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.7 MOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.125W, 1/8W