CRM1206AFX-1502ELF
Bourns Inc.
Prodotto No:
CRM1206AFX-1502ELF
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RESHIGHPOWERA 1206 15K 1% 500MW
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 kOhms
Series CRM-A
Power (Watts) 0.5W, 1/2W