CRT1206-PY-1003ELF
Bourns Inc.
Prodotto No:
CRT1206-PY-1003ELF
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES SMD 100K OHM 0.01% 1/4W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 100 kOhms
Series CRT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W