CS1102V3.85F160
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
CS1102V3.85F160
Descrizione:
SWITCH TACTILE SPST-NO 50MA 50V
In magazzino : 580
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 160gf
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 50VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical 3.85mm
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 7.10mm x 6.30mm