CS1102V6.85F100
CIT Relay and Switch
Prodotto No:
CS1102V6.85F100
Descrizione:
SWITCH TACTILE SPST-NO 50MA 50V
In magazzino : 1443
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 6.85mm
Product Status Active
Actuator Orientation Side Actuated
Operating Force 100gf
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 50VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.25mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical -
Termination Style Gull Wing
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 7.10mm x 6.30mm