Casa / Crystals / CSA309-11.2896MABJ
minImg
CSA309-11.2896MABJ
Citizen Finedevice Co Ltd
Prodotto No:
CSA309-11.2896MABJ
Descrizione:
CRYSTAL 11.2896MHZ 18PF TH
Guida per l'utente
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series CSA309
Type MHz Crystal
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 11.2896 MHz