CSB.M16.GLL.C52GZ
LEMO
Prodotto No:
CSB.M16.GLL.C52GZ
Produttore:
LEMO
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 16P SOLDER CUP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.126" ~ 0.205" (3.20mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Polysulfone (PSU)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 6A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M16
Mfr LEMO
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 150°C