Casa / Current Sensors / CSCA0400A000B15B02
minImg
CSCA0400A000B15B02
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
CSCA0400A000B15B02
Descrizione:
SENSOR CURRENT HALL 400A AC/DC
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -10°C ~ 80°C
Response Time 3µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 17mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Sensing 400A
Series CSCA-A
Accuracy ±2%
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply ±15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Frequency DC ~ 50kHz