CSR0201JTR500
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
CSR0201JTR500
Pacchetto:
0201
Descrizione:
RES 0.5 OHM 5% 1/20W 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 500 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 0.05W, 1/20W