CSR0402JTR430
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
CSR0402JTR430
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES 0.43 OHM 5% 1/8W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.017" (0.43mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 430 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W