CSRF0805JT13L0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
CSRF0805JT13L0
Pacchetto:
0805
Descrizione:
RES 0.013 OHM 5% 1/2W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 13 mOhms
Series CSRF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W