CSRT1206FTR390
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
CSRT1206FTR390
Pacchetto:
1206
Descrizione:
RES 0.39 OHM 1% 1W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 390 mOhms
Series CSRT
Power (Watts) 1W