CSS280-48/J
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
CSS280-48/J
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 210W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.18" H (127.0mm x 76.2mm x 30.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 4.375 A
Series CSS280 (280W)
Power (Watts) 210W
Type Open Frame
Efficiency 91%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC