CT-94EW203
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
CT-94EW203
Descrizione:
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
In magazzino : 5267
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 18
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series CT94
Power (Watts) 0.5W, 1/2W