CT-94EY200
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
CT-94EY200
Descrizione:
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN TOP
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 18
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Series CT94
Power (Watts) 0.5W, 1/2W