CT-9EW504
Nidec Components Corporation
Prodotto No:
CT-9EW504
Descrizione:
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 18
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.378" x 0.217" Face (9.60mm x 5.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 kOhms
Series CT9
Power (Watts) 0.5W, 1/2W