CTC5F-562K
Central Technologies
Prodotto No:
CTC5F-562K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
5600UH AXIAL CONF COATD INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 56mA
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 45 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.175" Dia x 0.375" L (4.44mm x 9.52mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 98.9Ohm Max
Inductance 5.6 mH
Series CTC5F
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 730kHz