Casa / Fixed Inductors / CTCDEP147SF-1R5M
minImg
CTCDEP147SF-1R5M
Central Technologies
Prodotto No:
CTCDEP147SF-1R5M
Descrizione:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 27.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 16 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.591" L x 0.587" W (15.00mm x 14.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.5mOhm Max
Inductance 1.5 µH