Casa / Fixed Inductors / CTCDRH125F-181M
minImg
CTCDRH125F-181M
Central Technologies
Prodotto No:
CTCDRH125F-181M
Descrizione:
180UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 290mOhm Max
Inductance 180 µH