Casa / Fixed Inductors / CTCDRH127F-121M
minImg
CTCDRH127F-121M
Central Technologies
Prodotto No:
CTCDRH127F-121M
Descrizione:
120UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 120 µH