Casa / Fixed Inductors / CTCDRH2D09F-6R8N
minImg
CTCDRH2D09F-6R8N
Central Technologies
Prodotto No:
CTCDRH2D09F-6R8N
Descrizione:
6.8UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 330mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 530 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 425mOhm Max
Inductance 6.8 µH