Casa / Fixed Inductors / CTCDRH2D11F-4R7N
minImg
CTCDRH2D11F-4R7N
Central Technologies
Prodotto No:
CTCDRH2D11F-4R7N
Descrizione:
4.7UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 880 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 206mOhm Max
Inductance 4.7 µH