Casa / Fixed Inductors / CTCDRH4D18F-820N
minImg
CTCDRH4D18F-820N
Central Technologies
Prodotto No:
CTCDRH4D18F-820N
Descrizione:
82UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Current - Saturation (Isat) 220mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.56Ohm Max
Inductance 82 µH