Casa / Fixed Inductors / CTCDRH5D28RF-180N
minImg
CTCDRH5D28RF-180N
Central Technologies
Prodotto No:
CTCDRH5D28RF-180N
Descrizione:
18UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 1.05A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 101.5mOhm Max
Inductance 18 µH