Casa / Fixed Inductors / CTCDRH8D43F-101N
minImg
CTCDRH8D43F-101N
Central Technologies
Prodotto No:
CTCDRH8D43F-101N
Descrizione:
100UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm Max
Inductance 100 µH