CTCVCF-683K
Central Technologies
Prodotto No:
CTCVCF-683K
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 59mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq 25 @ 25.2kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 49 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270Ohm Max
Inductance 68 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 80kHz