CTCVCF-822J
Central Technologies
Prodotto No:
CTCVCF-822J
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
AXIAL LEAD CLEAR POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 165mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq 60 @ 79.6kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 135 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35Ohm Max
Inductance 8.2 mH
Series CTCVCF
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 220kHz