Casa / Fixed Inductors / CTDAS1065F-120M
minImg
CTDAS1065F-120M
Central Technologies
Prodotto No:
CTDAS1065F-120M
Pacchetto:
Horizontal, 4 PC Pad
Descrizione:
SMD SHLD PWR INDUCTOR FOR DIG AM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Horizontal, 4 PC Pad
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15.6mOhm Max
Inductance 12 µH