CTDO1608CF-152
Central Technologies
Prodotto No:
CTDO1608CF-152
Descrizione:
1.5 UH 20% SMD POWER INDUCTOR
In magazzino : 2157
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.259" L x 0.175" W (6.58mm x 4.45mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm
Inductance 1.5 µH
Series CTDO1608F
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 115MHz