Casa / Fixed Inductors / CTDO3316PF-333HC
minImg
CTDO3316PF-333HC
Central Technologies
Prodotto No:
CTDO3316PF-333HC
Descrizione:
33UH SMD HI-CUR POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm
Inductance 33 µH
Series CTDO3316PF
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15MHz