Casa / Fixed Inductors / CTDO5022PF-222HC
minImg
CTDO5022PF-222HC
Central Technologies
Prodotto No:
CTDO5022PF-222HC
Descrizione:
2.2UH SMD HI-CUR POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 20 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.880" L x 0.640" W (22.35mm x 16.26mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6mOhm Max
Inductance 2.2 µH