CTDR2F-2R2M
Central Technologies
Prodotto No:
CTDR2F-2R2M
Pacchetto:
Radial
Descrizione:
2.2UH RADIAL DRUM CORE INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 11.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4mOhm Max
Inductance 2.2 µH