CTDR5F-181K
Central Technologies
Prodotto No:
CTDR5F-181K
Pacchetto:
Radial
Descrizione:
RADIAL LEADED DRUM CORE INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 14A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.449" (36.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 13.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" Dia (38.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Inductance 180 µH