CTDS3308F-331L
Central Technologies
Prodotto No:
CTDS3308F-331L
Descrizione:
330UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 45 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.398" W (12.70mm x 10.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Inductance 330 µH
Series CTDS3308F
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5.2MHz