Casa / Fixed Inductors / CTDSS0805F-3R9M
minImg
CTDSS0805F-3R9M
Central Technologies
Prodotto No:
CTDSS0805F-3R9M
Descrizione:
3.9UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Series CTDSS0805F
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 50MHz