CTGS53F-100M
Central Technologies
Prodotto No:
CTGS53F-100M
Descrizione:
10UH SMD POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.177" W (5.00mm x 4.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 10 µH
Series CTGS53F
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz